Turista Občan Zpravodaj  

Jste zde

 

Provozovatel:
Město Hluboká nad Vltavou

Vedoucí koupaliště:
Roman Rákosník

Telefon:
387 966 097

Provoz:
červen - září (každoročně upřesněno dle klimatických podmínek)

Městské koupaliště v Hluboké nad Vltavou ukončilo 30. srpna 2020 letošní sezónu. Děkujeme za návštěvu!

Provozní doba:
Denně 10.00 - 19.00 hod.

Vstupné:
Dospělí - 60 Kč, od 17.00 hod - 30 Kč
Děti do 6 let - 10 Kč
Osoby nad 70 let - zdarma
Permanentka na sezónu - 500 Kč
Permanentka pro děti - 200 Kč
Ve vstupném jsou zahrnuty i vodní atrakce

Občané Hluboké nad Vltavou mohou se slevovou kartou uplatnit 50% slevu na městském koupališti. Kartu na slevu lze získat na adrese Masarykova 35 u Lucie Havlové (tel. 601 593 391) nebo v turistickém informačním centru.

 

Od r. 1997 slouží občanům a návštěvníkům Hluboké nad Vltavou moderní koupaliště, které se nachází v Podskalí, na levém břehu řeky Vltavy, pod zámkem Hluboká, poblíž vyústění cyklotrasy č. 12 z Č. Budějovic na Hlubokou. K dispozici je parkoviště. Koupaliště je součástí sportovního areálu Hluboká, kde naleznete i tenisové kurty (kryté i otevřené), golfové hřiště, fotbalový areál, zimní stadion (v létě beachvolejbalová arena), volejbalové kurty, baseballový areál, ubytovací kapacity (hotel, chatky). V sousedství koupaliště lze navštívit moderní bowling se čtyřmi dráhami a italskou restaurací. V areálu koupaliště se nachází provozovna rychlého občerstvení.

Pro koupání slouží velký bazén nepravidelného tvaru s hloubkou do 1,4 m s 25 m dráhami a dětský bazén s hloubkou do 0,5 m. Na vstupu k bazénům jsou umístěna brodítka se sprchou. Koupaliště je vybaveno umývárnami se sprchami, WC, převlékárnami a skříňkami pro úschovu věcí návštěvníků. Pro odpočinek je k dispozici plocha dětského koutku s houpačkami, stolem na stolní tenis a travnatá plocha u řeky Vltavy se slunečníky. Pro sportovní vyžití je v areálu koupaliště beachvolejbalové hřiště včetně zapůjčení míče a sítě. V prostoru bazénů je dostatek laviček.

Vodní atrakce

Velký bazén
* tobogán 66 m
* 6 masážních lůžek
 

Malý bazén
* skluzavka
* vodní hříbek